www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2

technologiesdvb2
 
الرئيسيةاليوميةمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 
 

 چگونه فضا نورد شويم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: چگونه فضا نورد شويم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟   15/3/2008, 8:54 am

.
فضانوردی شغلی پیچیده است که ترکیبی از پیشرفته ترین فناوری ها و آخرین علوم بشری میباشد.کاری مهیج تر از این کار در دنیا وجود ندارد.فضانورد شدن کار بسیار دشواری است .
فضانوردان به سه گروه کلی تقسیم میشوند :
گروه اول:فرمانده‌هان و خلبانان هستند. فرمانده‌هان همانطور که از اسم آنان میتوانید حدس بزنید رهبری ماموريتهاي فضايي برعهده آنهاست و مسئول اعضای گروه و فضاپيما میباشند.خلبانان هم به عنوان کمک فرمانده در هدایت فضاپيما و قرار دادن ماهواره‌ها و سایر وسایل در مدار زمین نقش دارند.

گروه دوم: به عنوان متخصصان ماموریت شناخته میشوند. كار آنها کمک کردن به خلبان و فرمانده در امر نظارت بر عملکرد فضاپيمای شاتل و انجام كارهاي بیرون از فضاپيما (گردش و قدم زدن در فضا) و انجام آزمایشهای لازم میباشد.

گروه سوم: متخصصانی میباشند كه از خارج از ناسا هستند و براي كارهاي خاصی آموزش دیده اند و معمولاً غير آمريكايي هستند كه به آنها اصطلاحاً( Payload Specialist ) گفته میشود.

هر کدام از این گروه فضانوردان باید یک سري ویژگیهای اوليه را داشته باشند كه بتوانند وارد این شغل شوند:

1) تابعیت آمريكا داشتن البته نه آمریکایی بودن(براي خلبانان و متخصصان ماموریت)
2)دارا بودن مدرک لیسانس در يكي از رشته‌هاي مهندسی در علوم زيست‌شناسي یا علوم فيزيكي و يا ریاضیات از يكي از دانشگاهای معتبر دنیا.
3)حداقل سه سال تجربه كاري در زمینه مرتبط با رشته تحصیلی (گرفتن مدرک فوق‌ليسانس معادل يك سال تجربه كاري و گرفتن دکترا معادل سه سال تجربه کاری محسوب میشود)
4)گذراندن امتحانات فيزيكي ناسا كه شبیه به تستها و آزمایشاتی است که از داوطلبان خلبانی هواپیماهای جنگی يا مسافربری گرفته میشود . خلبانان باید تستهای درجه1 را بگذرانند ولی دو گروه دیگر فضانوردان باید تستهای درجه2 را پشت سر گذارند.
شما برای آگاهی از این آزمایشات باید به مرکز فیزیولوژی پرواز که وابسته به ناسا میباشد و مرجع پزشکی ناسا میباشد مراجعه نمایید یا میتوانید با مراجعه به سایت آن مرکز از شرایط این آزمایشات آگاهی یابید .در این مرکز شرایط جسمی و حداقل و حداکثر های مورد قبول ناسا را به شما میگوید .
تست درجه یک برای فرمانده هان و خلبانان : http://flightphysical.com/part67/67subb.htm
تست درجه دو برای گروه متخصصین : http://flightphysical.com/part67/67subc.htm

5) داشتن تجربه 1000 ساعت خلبانی هواپیماهای جت(برای فرماندهی) و 700 ساعت خلبانی با هر نوع هواپیما (برای سایرین) .
6)داشتن قد بین 162.5 تا 193 سانتیمتر (نه کمتر و نه بیشتر) براي خلبانان و قد بین 148.5 تا 193 سانتیمتر (نه کمتر و نه بیشتر) برای سایرین.
اگر شما یا دیگران دارای این شرایط هستند میتوانند برای فضانورد شدن در سایت((NasaJobs مشاغل ناسا ثبت نام نموده و فرمهای مخصوص را تکمیل کنید و برای ناسا بفرستید .
فرم درخواست ثبت نام برای فضانورد شدن: http://nasajobs.nasa.gov/howtoapply/default.htm

سازمان ناسا بعد از بررسی فرمهای فرستاده شده توسط شما و دیگران افرادی را دارای صلاحیت یا بهتر است بگویم دارای صلاحیت بیشتر و شرایط بهتری هستند گزینش کرده و برای مصاحبه دعوت میکند. بعد از این مرحله نوبت به آزمایشات پزشكي میباشد و در نهایت همه مشخصات شما بررسی و مورد ارزشیابی قرار میگیرند و در صورت تائید صلاحیت شما به عنوان نماینده برای فضانورد شدن در نظر گرفته خواهید شد. ناسا هر دو سال يك بار اسامی حدوداً 100 نفر زن و مرد را كه از بین هزاران متقاضی فضانورد شدن مورد تائید قرار گرفته اند به عنوان پذیرفته شدگان این شغل انتخاب میکند.

اگه شما جزو پذیرفته شدگان نهایی یرای فضانورد شدن باشید شما و دیگر پذیرفته شدگان توسط ناسا به مرکز فضايي جانسون ناسا كه در هوستون تگزاس قرار دارد فرستاده میشوید.در آنجا پذیرفته شدگان نهایی یا شاید بهتر باشد بگویم فضانوردان آینده دوره‌هاي كارآموزي دوساله‌اي را میگذرانند . در طی این دو سال فضانوردان كلاسهايي در زمینه علوم (ریاضی/فيزيك/نجوم/زمين‌شناسي/ هواشناسي و اقيانوس‌شناسي)و تکنولوژی های (هدایت فضاپيما/مكانيك و تعمیر وسایل مختلفی که توسط فضانوردان در فضا مورد استفاده قرار میگیرد و فرآوری مواد) و سیستمهای شاتل فضايي را پشت سر میگزارید.

بعد از اتمام این دوره شما و دیگر فضانوردان باید دوره‌هاي زندگی در دریا و خشكي و در شرایط بدون نيروي جاذبه و محیطهای با فشار اتمسفري بالا و خيلي پايين را پشت سر بگزارید . همچنین تستهایی دیگر به مانند شنا كه در آن لازم است شما كه سه بار طول يك استخر 25 متری را در حاليكه لباس فضانوردی و کفش تنیس به پا دارید طی کنید.و آزمایشاتی از این گونه را باید پشت سر گذاشته و با موفقیت آنها را انجام دهید.کسانی که به عنوان خلبان پذیرفته شده اند باید دوره‌هايي را هم در هواپیمای جت تي-38 ناسا و شاتل آموزشی طی نمایند. كه در حدود15 ساعت در هر ماه به این كار اختصاص دارد ولی اگر شما جزو متخصصان ماموریت باشید این مقدار به 4 ساعت در ماه کاهش می یابد.


بعد از گذشت این دوره که مدت آن نیز به مانند دوره قبل دو سال است شما يك فضانورد خواهید بود. البته اين ابتدای کار میباشد.بعد از اتمام این دو دوره که 4 سال به طول میکشد شما باید در کلاسهای آموزشی در مورد نحوه جنبه‌هاي مختلف عملکرد شاتل فضايي شركت نمایید. هر قسمت از شاتل به وسیله متخصصین و سازنده‌هاي قسمت تدریس و آموزش داده میشود.مرحله بعد کار با دستگاه شبيه‌ساز (سيمولاتور) میباشد و همه كارهاي لازم از قبیل كارهايی که قبل از بلند شدن شاتل، در حین برخاستن/ورود به مدار/ برگشتن و فرود روي زمین را تمرین کرده و با موفقیت به اتمام رسانید. ضمناً برحسب اينكه خلبان يا متخصص ماموريت باشید باید نحوه كار با بازوی روبوتيك شاتل را كه به وسیله ان محموله های درون شاتل را خارج میکنند و در مدار زمین قرار میدهند را یاد بگیرید .
بعد از اتمام این مراخل شما به طور رسمی یک فضانورد هستید و باید آماده انجام ماموریت باشید.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
 
چگونه فضا نورد شويم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2 :: نام بخش:اولین و بزرگترین مدرسه مجازی خلبانی و هوافضا بر روی شبکه اینترنتdvb2-
پرش به: