www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2

technologiesdvb2
 
الرئيسيةاليوميةمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 
 

 علمي

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: علمي   14/4/2008, 9:01 am

كارگاه و همايش نانو فناوري محاسباتي از ‪ ۲۷‬فروردين ماه(فردا) به مدت سه روز در دانشكده فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار مي‌شود.
روابط عمومي دانشگاه صنعتي اصفهان روزدوشنبه به نقل از دبير اين كارگاه اعلام كرد: اين كارگاه و همايش با حضور پنج پژوهشگر از دانشگاه "كارلسورو" و موسسه مكانيك مواد "فرانهوفر"شهر فرايبورگ آلمان و ‪ ۶۰‬نفر از پژوهشگران دانشگاههاي كشور برگزار مي‌شود.
دكتر"هادي اكبرزاده" گفت: در اين كارگاه‪ ۲۰‬عنوان سخنراني در زمينه نانو فناوري محاسباتي توسط پژوهشگران داخلي و خارجي ارائه مي‌شود.
وي افزود: در چهار سال گذشته،ايران درتوليد علم و پژوهش در حوزه فناوري نانو از رتبه پنجاه و پنجم جهان به رتبه بيست و پنجم صعود كرده است و در منطقه با ‪ ۱۰‬پله اختلاف نسبت به تركيه در رتبه اول قرار دارد.
وي تصريح كرد: دانشگاه صنعتي اصفهان فعاليت خود را در زمينه فناوري نانو افزايش داده است و اين كارگاه با هدف ارتقاء اين دانش در ميان پژوهشگران كشور و دانشگاه صنعتي برگزار مي‌شود.
همچنين به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي اصفهان، امروز طي آييني از دكتر "شيخ جباري" رييس و استاد مركز تحقيقات فيزيك نظري ايران و برنده جايزه علمي كنفرانس اسلامي و ‪ ICTP‬در سال ‪ ۲۰۰۷‬تجليل شد.
دراين مراسم،دكتر شيخ جباري درباره "نوترينو" آخرين ذره بنيادي كشف كشف شده سخنراني كرد و در پايان از اين دانشمند ‪ ۳۴‬ساله كه ‪ ۶۰‬مقاله در مجلات معتبر بين‌المللي فيزيك به چاپ رسانده است ، تجليل شد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: dvb2sat   14/4/2008, 9:02 am

محققان دريافته‌اند آلودگي هوا ناشي از نيروگاه‌ها و خودروها رايحه گلها را از بين مي‌برد و موجب مي‌شود حشرات گرده افشان نتوانند رد رايحه را تا منبع توليد آن دنبال كنند.
به گزارش ساينس ديلي، محققان دانشگاه ويرجينا مي‌گويند اين موضوع مي تواند علت كاهش جمعيت برخي حشرات گرده افشان مانند زنبور عسل را در مناطق مختلف دنيا از جمله كاليفرنيا و هلند توضيح دهد.
دكتر خوزه فوئنتس استاد علوم محيط زيست و مجري اين تحقيقات مي‌گويد مولكول‌هاي بو كه توسط گلها در مناطق كمتر آلوده توليد مي‌شوند، مي توانند تا مسافت هزار تا هزار و ‪ ۲۰۰‬متر را بپيمايند. اما بوي گلها در محيطهاي آلوده شهرهاي امروزي تنها مي‌تواند مسافت ‪ ۲۰۰‬تا ‪ ۳۰۰‬متر را طي كند.
به گفته وي آلودگي هوا، يافتن گلها را براي حشرات گرده افشان دشوار مي كند.
نتيجه اين امر يك ايجاد چرخه معيوب است كه در آن حشرات گرده افشان به منظور حفظ جمعيت خود براي يافتن غذاي كافي مبارزه مي‌كنند و از طرف ديگر گياهان گلدار از آنجا كه گرده افشاني كافي براي آنها انجام نمي‌شود تكثير و تنوع نمي‌يابند.
تحقيقات ديگر و همچنين تجربه واقعي كشاورزان نشان داده است جمعيت زنبورها بويژه زنبورهاي عسل كركي و پروانه‌ها در سالهاي اخير بسيار كاهش يافته است.
محققان معتقدند آلودگي هوا به ويژه در دوره اوج تابستان مي‌تواند يكي از دلايل كاهش جمعيت حشرات گرده افشان باشد.
اين پژوهشگران براي بررسي اين امر ، از چگونگي حركت رايحه گلها با باد ، يك الگوي رياضي ارائه كردند.
مولكلوهاي بو كه توسط گلها توليد مي‌شوند بسيار بي‌ثبات و فرار هستند و به سرعت به آلاينده‌هايي مانند اوزون ،هيدروكسيل و راديكال‌هاي نيترات متصل مي‌شوند كه اين اتفاق بوي آنها را از بين مي‌برد.
اين به آن معناست كه رايحه گل‌ها به جاي آنكه با باد حركت كنند دچار تغيير شيميايي مي‌شود و گل‌ها ديگر رايحه يك گل را ندارند.
اين موضوع حشرات گرده افشان را ناچار مي‌كند مدت طولاني تر و مسافتهاي دورتري را به جستجو بپردازند و احتمالا به جاي بويايي بيشتر بر بينايي خود متمركز شوند.
دانشمندان ميزان بو و مسافتي را كه بو مي‌تواند حركت كند در شرايط مختلف از دوره‌هاي پيش از انقلاب صنعتي گرفته تا دوران كنوني در مناطق روستايي و شهرهاي بزرگ محاسبه كردند.
فوئنتس گفت به سرعت مشخص شد آلودگي هوا ‪ ۹۰‬درصد بوي گلها را نسبت به زمان پيش از ايجاد صنعت خودرو و ديگر صنايع سنگين از بين برده است. به گفته وي هرچه آلودگي هوا در منطقه‌اي بيشتر باشد تخريب رايحه گلها بيشتر مشاهده مي‌شود.
نتايج اين تحقيقات در نشريه محيط جوي منتشر شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: ارتباطات. توسعه ارتباطات   14/4/2008, 9:02 am

ارتباطات. توسعه ارتباطات
مدير مركز مطالعات جهاني گفت: روابط عمومي برنامه ريز و خلاق، با استفاده از امكانات دنياي ديجيتال، سازمان را به شرايط ايده آل ارتقا مي‌دهد.
يحيي كمالي پور افزود: روابط عمومي مي‌تواند با استفاده از ابزار جديد فناوري‌هاي نوين ارتباطات و فناوري اطلاعات، براي مسايل و مشكلات سازمان، راه حل‌هاي مختلف ارايه دهد و روابط بين سازمان و مشتري را به ايده آل ترين شرايط برساند.
به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از ستاد خبري سومين همايش روابط عمومي الكترونيك، وي افزود: مهمترين مشكلات توسعه روابط عمومي، عدم شناخت و آگاهي از قدرت و اثربخشي روابط عمومي است.
وي اظهار داشت: شايد تصور شود اين موضوع فقط منحصر به مديران ارشد سازمان ها است اما متاسفانه، عدم تخصص و كارآمدي بخشي از فعالان روابط عمومي، آفت بزرگي است كه موجب بي‌اعتمادي مديران ارشد و بي‌كفايت نشان دادن روابط عمومي‌ها مي‌شود.
سومين همايش روابط عمومي الكترونيك، ‪ ۲۶‬ارديبهشت ماه امسال در هتل المپيك تهران برگزار مي‌شود.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
 
علمي
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2 :: نام بخش: ویژه اخبار-
پرش به: