www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2

technologiesdvb2
 
الرئيسيةاليوميةمكتبة الصورپرسشهاي متداولجستجوثبت نامليست اعضاگروههاي کاربرانورود

شاطر | 
 

 اخبار فرهنگي و هنري

اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: اخبار فرهنگي و هنري   14/4/2008, 8:53 am

چهارگروه فرهنگي با عنوان شبكه ارتباطات فرهنگي ايرانيان مقيم امارات با هدف ايجاد هماهنگي درفعاليت‌هاي فرهنگي ايران، تاسيس شد.
به گزارش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين چهارگروه فرهنگي، ازجمله گروه آموزشي ،گروه ادبي وهنري،گروه تربيتي وگروه ورزشي است كه زير نظر رايزني فرهنگي ايران در امارت فعاليت خواهد كرد و جلسات شان به صورت ماهانه برگزارمي شود.
اعضاي شوراي هماهنگي برنامه‌هاي فرهنگي شامل سفير ايران در امارات عربي متحده ، نفر دوم سفارت، نماينده مقام معظم رهبري درامارات و معاونت فرهنگي مسجد امام حسين (ع)، سركنسول ايران در دبي ، نفر دوم كنسولگري، رايزن فرهنگي ايران در امارات و سرپرست مدارس ايراني در امارات عربي متحده مي‌باشند.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: op   14/4/2008, 8:54 am

اداره كل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقيات و فناوري مدارك تحصيلي دانشگاه آمريكايي علوم انساني (‪ )American University of Sciences‬را فاقد اعتبار اعلام كرد.
روابط عمومي وزارت علوم اعلام كرد: اين اداره كل با استناد به بررسيهاي انجام شده در كميسيون ارزشيابي مدارك تحصيلي خارجي اين تصميم را اتخاذ كرده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: google   14/4/2008, 8:55 am

مديركل روابط عمومي وزارت علوم تحقيقات وفناوري گفت: دانشجوي رشته نقشه برداري دانشگاه زابل موفق به دريافت نشان طلا از سي و ششمين دوره رقابت‌هاي بين‌المللي علمي و اختراعهاي جهاني شد.

هاشم داداش‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: دستگاه رفلكتور تمام اتوماتيك ابداع شده توسط سيد جلال‌الدين سجادي كه در اين رقابت‌ها عنوان اختراع برتر را به خود اختصاص داد به نام شهداي مظلوم تاسوكي نام گذاري شده بود.
وي هدف از ساخت اين دستگاه توسط سجادي را حذف خطاهاي موجود در كارهاي نقشه‌برداري ذكر كرد.
او اظهار داشت: اتوماسيون و هوشمند كردن كارها در نقشه‌برداري موجب راحتي كار نقشه‌برداران مي‌شود.
وي تاكيد كرد: اجراي اين طرح كوچكترين خطا را در تهيه نقشه توپوگرافي زمين مشخص مي‌كند كه همين مساله سبب جلوگيري از خطاهاي ديگر مي‌شود.
او گفت: اين دستگاه از يك سه پايه كه در چهار جهت افقي و قائم و دو جهت فرعي قابل انعطاف، گوي متحرك سبك وزن، شاقول قوي با نيروي زياد، رفلكتور متحرك و نمايشگر تراز الكترونيكي و عملكرد پاسخگويي نمايشگر تشكيل شده است.
وي افزود: اين دستگاه بدون نياز فردي به صورت تمام اتوماتيك با زمين هم‌سطح و تراز شده كه سبب حذف خطا مي‌شود.
مديركل روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: اين دانشجوي زابلي همچنين موفق به دريافت ديپلم افتخار از دانشگاه هنگ كنگ شده و به عنوان جوانترين مخترع و دارنده بيشترين اختراع در ميان شركت‌كنندگان سي و ششمين دوره رقابتهاي ژنو معرفي شده است.
---> ايرنا.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: دبير همايش روز جهاني محوطه‌ها و يادمان‌هاي فرهنگي گفت: سال ‪   14/4/2008, 8:55 am

دبير همايش روز جهاني محوطه‌ها و يادمان‌هاي فرهنگي گفت: سال ‪ ۲۰۰۸‬از سوي شوراي جهاني بناها و محوطه‌هاي فرهنگي به عنوان سال ميراث ديني و اماكن مقدس نامگذاري شده و براين اساس ايران سرزمين مقدس شعار ملي ما به همين مناسبت است.
عليرضا قلي نژاد روز دوشنبه در آستانه روز جهاني محوطه‌ها و يادمان‌هاي فرهنگي در جمع خبرنگاران افزود: شوراي بين‌المللي حفاظت از بناها و محوطه هاي تاريخي (ايكوموس) ، ‪۱۸‬آوريل را با هدف توجه به سرمايه‌هاي موجود كشورها در حوزه ميراث فرهنگي به عنوان روز جهاني بناها و محوطه‌هاي تاريخي اعلام كرده است.
وي با اشاره به اينكه اين موضوع از طريق سازمان علمي فرهنگي ملل متحد ( يونسكو) نيز به تصويب رسيده، اظهار داشت: همه كشورهاي دنيا در اين روز ضمن گراميداشت ميراث فرهنگي و سرمايه‌هاي طبيعي، تاريخي و فرهنگي خود، برگزاري برنامه‌هاي ويژه با محوريت ميراث فرهنگي ، انعكاس و تبادل تجربيات با ديگر كشورها را در برنامه‌هاي خود قرار مي‌دهند.
جانشين معاون ميراث فرهنگي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: سازمان با توجه به بهره مندي سرزمين ايران از سرمايه و ظرفيت‌هاي بالا در حوزه ميراث فرهنگي به ويژه حوزه ميراث معنوي و براساس شعار امسال ايكوموس، توجه به ميراث ديني و اماكن مقدس را در دستور كار خود قرار داده است.
قلي نژاد تصريح كرد: شعار ملي ايران سرزمين مقدس با توجه به شعار روز جهاني بناها و يادمان‌هاي فرهنگي و به منظور گراميداشت سرمايه‌هاي كشور در اين حوزه انتخاب شده است.
وي با اشاره به نقش اثرگذار و غيرقابل انكار ايران در طول تاريخ ، اظهار داشت: انتخاب اين شعار حركتي نمادين در راستاي توجه سطوح مختلف تصميم گير و تصميم ساز در بخش‌هاي مختلف كشور براي حفاظت از اماكن و سرمايه‌هاي معنوي و فرهنگي مقدس در كشور بوده است.
به گفته وي، برگزاري نشست‌ها و ميزگردهاي تخصصي، اجراي برنامه‌هاي ويژه ، همايش‌هاي ملي و منطقه‌اي و بازديد از اماكن تاريخي و فرهنگي كشور از جمله برنامه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي گراميداشت اين روز است.
وي اظهار داشت: در همين ارتباط گردهمايي با حضور معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، اساتيد دانشگاه، محققان و فعالان اين حوزه، ‪۳۱‬فروردين ماه جاري در محل سردرباغ ملي تهران برگزار مي شود.
قلي نژاد همچنين در خصوص شناسايي بافت‌هاي تاريخي كشور با هدف ساماندهي و احيا مجدد آن براي جاري كردن جريان زندگي در آنها، افزود: ‪۷۸۰‬شهر و ‪۱۲‬ هزار روستاي تاريخي و داراي بافت تاريخي با ويژگي‌هاي مورد نظر براي تعيين محدوده تاريخي شناسايي شده است.
به گفته وي، در همين ارتباط با همكاري دستگاههاي متولي در حوزه مديريت شهري و نهادهايي مانند بنياد مسكن، وزارت كشور و شهرداري و وزارت مسكن و شهرسازي و براساس طرح‌هاي تفصيلي ، كار بهسازي، احيا و ساماندهي اين بافت ها اجرايي خواهد شد.
مديركل حفظ و احيا بافت‌هاي تاريخي معاونت ميراث فرهنگي افزود: آسيب شناسي چالش‌هاي فراروي حفاظت از بافت‌هاي تاريخي به منظور رفع موانع از ديگر اقدامات اين معاونت در سال گذشته بود.
قلي نژاد، مسايل مديريتي، اعمال قوانين و كارشناسي نيروي متخصص انساني را از جمله مسايل پيش روي در خصوص حفاظت از بافت‌هاي تاريخي در كشور عنوان كرد.
وي تصريح كرد: اين اقدامات موجب تغيير نگاه در حوزه‌هاي مديريت شهري نسبت به بافت‌هاي تاريخي و تعامل مثبت و گسترده بين بخشي براي حفاظت و احيا اين مناطق تاريخي در سطح كشور شده است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
Admin
Admin


تعداد پستها : 1052
Registration date : 2008-03-02

پستعنوان: dvb2009   14/4/2008, 8:56 am

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان كلاله از تهيه فيلم مستند، "پرواز را بخاطر بسپار" توسط هنرمندان اين شهرستان خبر داد.
"عليرضا راغبي" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارايرنا افزود: اين اثر مستند كار مشترك دو هنرمند كلاله‌اي به نامهاي محسن داورزني و احمد افتخاري است.
وي بابيان اينكه، كار تصويربرداري اين فيلم به پايان رسيده و در مرحله صداگذاري و تدوين است، افزود: فيلم مستند، پرواز را بخاطر بسپار در جشنواره استاني "ره‌آورد سرزمين نور" كه از سوي سازمان ملي جوانان منطقه مقاومت بسيج و ستاد راهيان نوراستان گلستان برگزار مي‌شود، شركت خواهد كرد.
"محسن داورزني " در خصوص كم و كيف اين فيلم مستند گفت: اين اثر در قالب نگاه يك عكاس جوان در سفر به منطقه عملياتي جنوب كشورمان و دلمشغولي‌هاي وي در برخورد با خانواده معظم شهداي سالهاي دفاع مقدس و آثار برجاي مانده از شهدا مي‌باشد.
"احمد افتخاري" نيز گفت: در كنار اين فيلم مستند، ‪ ۳۰‬قطعه عكس و يك كليپ از ويژگيهاي مناطق عملياتي و آثار برجاي مانده از سالهاي دفاع مقدس تهيه مي‌شود كه ابتدا در جشنواره استاني "ره آورد سرزمين نور" و سپس در شهرستان كلاله به نمايش عمومي گذاشته خواهد شد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://technologiesdvb2.all-up.com
 
اخبار فرهنگي و هنري
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1

صلاحيات هذا المنتدى:شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد
www.technologiesdvb2.all-up.com***dvb2 :: نام بخش: ویژه اخبار-
پرش به: